Vyhledat
  • Marie Bohůnková

Jak to všechno vlastně začalo?

Aktualizováno: dub 13

A kdo vlastně jsme? To, že jsme snowboardcrossový klub už zřejmě víte, ale chceme Vám v naší rubrice prozradit jak to všechno začalo a jaká je historie Snow Rockets.


Petr Bohůnek a Daniel Martinek se potkali na snowboardcrossovém kempu v roce 2010. Od té doby spolu začali jezdit na kempy, závody a byli známí jako dvojice - Snážové. Společně byli na Mistrovství světa juniorů v roce 2011 ve Valmalencu. Následně pak na dvou světových univerziádách - v letech 2013 v Trentu a 2015 v Granadě.


Během jejich cest vznikl nápad, že by mohli založit klub, který by se věnoval trénování dětí na snowboardu - především se zaměřením na snowboardcross. První společný závod, který uspořádali byl slalom na Železné Rudě. Premiérová akce, kam už kluci odjeli jako trenéři snowboardcrossu byl kemp SBX na Dolní Moravě. Tam už s nimi vyrazily i první členky týmu - Marie Bohůnková, Gabriela Krůsová, Martina Ježková a Sára Faustová.
Nábor nových členů


Na Dolní Moravě se sešla spousta dětí, které snowboardcross zajímal a tak se přidaly k rakeťákům. Mezi nimi například dnešní juniorští reprezentanti Anička Halašová a Bruno Tatarko.


Po tomto zimním kempu následovaly i první letní akce jako třeba kemp na Lipně, ale o tom zase příště.To je konec historického okénka. Věděli jste, jaké byly naše začátky nebo to pro Vás byla novinka?


A pokud máte nějaké otázky, napiště nám je do komentářů.


#historie #berocket #jaktozacalo #snowboardcross

66 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše