top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKarolína Výtvarová

Co dělají rakety když zrovna nesnowboardují?

Snowboardový tým jezdí na snowboardu - to asi dává smysl všem. Co ale dělají když není sníh nebo zrovna netráví svůj čas na prkně?Pro nás je příprava a předzávodní období stejně důležité - ne-li důležitější než samotná závodní část sezony. Tak si to vezmeme pěkně popořádku.


Závody nám končí obvykle přelom březen - duben. Pak si dáme aspoň 2-3 týdny volno - hlavně teda vzájemně od sebe a koncem dubna na to jdeme naplno.


V první části přípravy je potřeba začít s kondicí. Suchou přípravu tak věnujeme především atletice - rychlosti, koordinaci, reakci a trochu i vytrvalosti. V červnu nás totiž nemine testování (v Nymbajzu), kde se všichni snowboardáci sejdou a testujou. Druhou půlku kondiční přípravy věnujeme gymnastice spojenou se silovým tréninkem. Tam jde především o odrazy, obratnost, rotace a opět koordinace. Skáčeme také hodně ve vzduchu ať jsme pak ready na skoky a občasnou paniku když ten skok nevyjde podle představy :D.


Sílu ale take potřebujeme - takže posilujeme především s vlastní vahou a věnujeme se síle dolních končetin, ale i těch horních (odrazy na startu). Pak je také potřeba se pověnovat Core stabilizaci a posilování na nestabilních podložkách.

Tyhle 3 složky kondiční přípravy jsou pro nás stěžejní a věnujeme se jim od dubna až do září na každém soustředění. Doplňujeme to ale taky těma zábavnějšíma aktivitami - longboerdingem, paddleboadingem nebo wakeboardingem.


Během roku máme ale také pravidelné tréninky v Praze, kde ladíme všechny tyto dovednosti i přes sezonu. Kombinuje se přesně to co v přípravě - gymnastika, obratnost, flexibilita (která by neměla být opomíjená) a síla.


Zaujalo tě to co děláme i mimo sezonu? Tak pokud chceš, můžeš už příští soustředit dát s námi!


32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


bottom of page